O grupie

O grupie

Od wielu lat jesteśmy związani ze społecznością lokalną. Wspieramy szkoły, przedszkola, stowarzyszenia lokalne i ich nietypowe inicjatywy. Dzielimy się żywnością z najbardziej potrzebującymi poprzez współpracę z Bankami Żywności.

Wsparliśmy:

 

2021

Wsparcie szkolnej zbiórki organizowanej przez Zespół Szkół w Prószkowie z której dochód przeznaczony będzie na leczenie chorego chłopca - Antosia Dziaczuka.
Przekazanie produktów marki FreeYU na wydarzenia dla dzieci i młodzieży organizowane przez Fundacje Marcina Gortata MG 13.
Współpraca marki FreeYU z Pierwszym Nyskim Nocnym Biegiem Mikołajkowym.
Przekazanie produktów Odra dla Szkoły i Przedszkola w Trzeboszowicach.
Darowizna dla Żłobka Miejskiego nr.2 w Nysie w postaci produktów Odra w ramach organizowanych Mikołajek.
Wsparcie Koła Gospodyń Wiejskich w Węży w postaci produktów Odra.
Współpraca z Radiem Nysa w ramach wydarzenia ,,Mikołaj z Radiem Nysa”.
Współpraca marki Odra z Polonią Nysa w ramach ,,Piłkarskich Mikołajek”. Wsparcie w postaci paczek słodkości Odra.
Darowizna dla Ośrodka Kultury i Rekreacji w Grodkowie w postaci produktów Odra przeznaczonych na Mikołajki oraz Przegląd Kolęd i Pastorałek.
Wsparcie Szkoły w Dobrzyniu w związku z organizowanym Kiermaszem Świątecznym.
Miejsko- Gminny Dom Kultury w Otmuchowie oraz Biblioteka Gminna w Otmuchowie otrzymała produkty Odra w ramach wydarzeń z okazji dnia św. Mikołaja.
Darowizna dla Parafii Rzymskokatolickiej pod wezwaniem Św. Mikołaja w Brzegu w związku z kompletowaniem świątecznych paczek dla ubogich.
Wsparcie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Otmuchów w postaci produktów Odra.
Darowizna dla Przedszkola nr. 8 w Nysie w postaci produktów Odra w ramach organizowanych Mikołajek.
Współpraca z Restauracją Kazamaty w Nysie w ramach organizowania obiadu mikołajkowego dla podopiecznych Domu dziecka w Nysie z oddziału Jasienicy Górnej.
Wsparcie Przedszkola nr. 9 w Nysie w ramach Mikołajek.
Darowizna dla Przedszkola nr. 14 w Nysie w związku z organizowanymi Mikołajkami.
Zakład Aktywności Zawodowej w Nysie otrzymał wsparcie w postaci produktów Odra w związku z organizowanym festynem Mikołajkowym dla osób niepełnosprawnych.
Wsparcie w postaci produktów Odra Mikołajek w Przedszkolu w Skoroszycach.
Darowizna dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie w związku z wydarzeniem: ,,Mikołajkowy konkurs wiedzy o finansach publicznych”
Wsparcie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz Żłobka w Kałkowie w postaci produkt.ów Odra przeznaczonych na paczki Mikołajkowe.
Darowizna w postaci produktów Odra dla wolontariuszy z Brzeskiego schroniska „Przytul Psisko”.
Wsparcie Zespołu Szkół Specjalnych im. Ireny Komorowskiej w Oławie w skompletowaniu paczek mikołajkowych dla dzieci z niepełnosprawnościami.
Przedszkole nr.1 w Otmuchowie otrzymało darowiznę w postaci produktów Odra przeznaczonych na paczki Mikołajkowe.
Wsparcie w postaci przekazania produktów marki Odra Polskiemu Związkowi Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Otmuchowie z okazji Dnia Seniora.
Przekazanie darowizny w postaci produktów marki Odra i FreeYU na spotkanie dedykowane 100-ej rocznicy Bitwy Warszawskiej we Włodarach.
Wsparcie produktami marki Odra Przedszkola w Boguszycach. Wsparcie Ośrodka Pomocy Społecznej w Nysie w formie darowizny produktów ODRA dla Seniorów z Klubu ,,Senior +”.
Stowarzyszenia JESTEM w Opolu otrzymało darowiznę w postaci produktów Odra przeznaczonych na paczki Mikołajkowe dla dzieci umieszczonych w rodzinach zastępczych.
Darowizna dla Szkoły PASCAL Nysa w związku ze zbiórką organizowaną dla lokalnych Domów Dziecka.
Darowizna dla Liceum Ogólnokształcącego CAROLINUM w Nysie w postaci batonów ODRA dla uczniów klas pierwszy, w związku z ogranizowanym XXXVII Rajdem Carolińskim. 
Grupa Otmuchów po raz drugi została oficjalnie sponsorem drużyny siatkarskiej STAL NYSA. Siatkarze Stali mają okazję ponownie powalczyć w PlusLidze, po drugi drugi z logiem marki Odra na swoich koszulkach. Cieszymy się, że możemy wspierać lokalną drużynę.
Ogromnie miło nam poinformować, że w sezonie 2021/2022 ODRA ponownie gra razem z Nyskim Stowarzyszeniem Siatkówki Kobiet.
Podopieczne Andrzeja Roziewicza oraz Arkadiusza Gaborskiego walczą o podium w II Lidze Siatkówki Kobiet. Trzymamy mocno kciuki za całą drużynę NTSK.
Wsparcie w postaci produktów ODRA dla  Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Opolu w związku z Naradą Inspektora Głównego Ochrony Roślin i Nasiennictwa z Inspektorami Wojewódzkimi z całego kraju.
Wsparcie produktami FreeYU dla Fundacji Marcina Gortata MG 13 w organizowanych dla młodzieży zawodach oraz wspólnych treningach: m.in. Marcin Gortat Basketball Clinic, Skills Challenge 2021, Marcin Gortat CAMP 2021.
Przekazanie produktów marki ODRA i FreeYU dla nyskiej organizacji "Ranczo Nadziei", celem którego jest pomoc osobom zagrożonym bezdomnością jako skutkiem nałogów czy wszelkich uzależnień.
Darowizna dla Szkoły Podstawowej w Otmuchowie. Przekazanie produktów Odra i FreeYu dla podopiecznych placówki z okazji zakończenia roku szkolnego.
Przekazanie darowizny na lokalny Turniej Siatkówki Plażowej, organizowany przez grupę VolleyBall Nysa.
Batony FreeYu dodawały siły i energii uczestnikom tegorocznego Biegu Paczkowskiego.
Darowizna dla Urzędu Miasta i Gminy w Otmuchowie z okazji organizacji „Lata Kwiatów 2021”.
Wsparcie w postaci produktów Odra dla Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Kamiennicy, w ramach organizowanego poczęstunku dla podopiecznych placówki.
Po raz kolejny Grupa Otmuchów wspiera Turniej Siatkówki Plażowej, organizowany przez lokalną grupę VolleyBall Nysa. Podczas wydarzenia produktami FreeYu mogli cieszyć biorący udział w turnieju zawodnicy, ale także ich rodziny, sędziowie oraz widownia gorąco kibicująca siatkarzom.
Uczestnicom Bokserskiego Obozu Sportowego w Zakopanym energii nie zabrakło dzięki darowiźnie w postaci produktów FreeYu.
Darowizna dla otmuchowskiego klubu PPTK „Opty” z okazji rozpoczęcia nowego sezonu żeglarskiego.
Wsparcie w postaci produktów Odra i FreeYu dla Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie.
VIII Bieg Nyski - Grupa Otmuchów po raz kolejny przekazała batony marki FreeYu dla uczestników biegu wspierając lokalne wydarzenie sportowe.
Darowizna dla Urzędu Miasta i Gminy w Otmuchowie z okazji organizowanych uroczystości dla najmłodszych mieszkańców, w ramach obchodów „Dnia Dziecka”.
CARITAS BRZEG darowizna w postaci produktów marki ODRA dla ubogich dzieci, rodzin z powiatu brzeskiego.
Przekazanie produktów dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Otmuchowie z okazji „Dnia Dziecka” - słodkie upominki dla najmłodszych strażaków.
Wsparcie w postaci produktów Odra dla Zespołu Szkolno -Przedszkolnego i Żłobka w Kałkowie, w ramach prezentów organizowanych z okazji „Dnia Dziecka” dla podopiecznych placówek.
Przekazanie darowizny w postaci produktów marek Odra oraz FreeYu dla Krajowej Izby Radców Prawnych z okazji organizowanego po raz szósty konkursu: „Akademia wiedzy o prawie” dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z całej Polski.
Darowizna produktów dla podopiecznych Żłobka miejskiego nr 2 w Nysie.
Przekazanie produktów marki Odra oraz FreeYu w formie nagrody dla uczestników konkursu organizowanego przez magazyn Farmer, z okazji 90 rocznicy powstania czasopisma.
Darowizna dla młodzieży szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych oraz biednych rodzin z okazji Świąt Wielkanocnych, przekazana na rzecz Kurii Diecezjalnej w Opolu.
Przekazanie produktów Odra na rajd nawigacyjny dla pasjonatów zabytkowej motoryzacji pt. „Odrzański Challenge Brzegiem”. Zadaniem uczestników podczas rajdu było przejechać trasę w dół Odry skacząc z jej lewego na prawy brzeg przez mosty i przeprawę promową.

2020

Darowizna dla Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w związku z podjęciem inicjatywy zorganizowania paczek na Święta Bożego Narodzenia.
Wsparcie w postaci produktów Odra dla Zespołu Szkolno -Przedszkolnego i Żłobka w Kałkowie, w ramach organizowanego poczęstunku świątecznego dla podopiecznych placówek.
Przekazanie produktów dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Otmuchowie z okazji mikołajkowych paczek dla najmłodszych strażaków.
Darowizna w postaci produktów marki Odra na mikołajkowe paczki dla 74 podopiecznych Żłobka Miejskiego nr 2 w Nysie.
Wsparcie w postaci produktów śniadaniowych oraz słodyczy, przekazane dla Centrum Placówek Opiekuńczo -Wychowawczych w Paczkowie.
Grupa Otmuchów została oficjalnie sponsorem drużyny siatkarskiej STAL NYSA. Po 15 latach Siatkarze Stali mają okazję ponownie powalczyć w PlusLidze, jednak po raz pierwszy z logiem marki Odra na swoich koszulkach. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać lokalną drużynę.
Wsparcie produktami marki FreeYu dla Fundacji Marcina Gortata MG 13 w organizowanych dla młodzieży zawodach oraz wspólnych treningach;/ m.in. Marcin Gortat Basketball Clinic, Skills Challenge 2020, Marcin Gortat Camp 2020.
Przekazanie produktów dla corocznej akcji sieci sklepów POLOmarket, wspierających dzieci z ubogich rodzin w czasie Świąt Bożego Narodzenia.
Ogromnie miło nam poinformować, że w tym sezonie Odra gra razem z Nyskim Stowarzyszeniem Siatkówki Kobiet. Podopieczne Andrzeja Roziewicza oraz Arkadiusza Gaborskiego, po zeszłorocznym awansie walczą o podium w II Lidze Siatkówki Kobiet. Trzymamy mocno kciuki za całą drużynę oraz życzymy powodzenia w rozgrywkach.
Darowizna dla Caritas Archidiecezji Wrocławskiej dla rodzin wielodzietnych w ramach akcji TAK, pomagam; Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności.                                                                                                 
Przekazanie darowizny na Turniej Siatkówki Plażowej
, organizowany przez lokalną grupę VolleyBall Nysa.
Podczas wydarzenia naszymi produktami mogły cieszyć się nie tylko zawodnicy biorący udział w turnieju, ale także ich rodziny, sędziowie oraz widownia gorąco kibicująca siatkarzom.
W strefie kibica organizowano liczne konkursy dla dzieci, a nagrodami były właśnie nasze słodkie produkty.
Wsparcie dla Domu Kultury W Otmuchowie z okazji wernisażu „Otmuchów – dawna kasztelania biskupów wrocławskich”; organizowanym w Muzeum Powiatowym w Nysie.
Darowizna w formie produktów marek FreeYu & Odra dla projektu społecznego „Kocham Nysę”, której celem jest szerzenie wśród młodego pokolenia patriotyzmu społecznego.
Wsparcie w postaci produktów dla Rady Sołeckiej Domaszowic, z okazji corocznie organizowanego festynu dla mieszkańców gminy.
LUKS Mańkowice – darowizna z okazji turnieju tenisa stołowego dla młodzieży.
Darowizna dla otmuchowskiego klubu żeglarskiego „Opty” z okazji regat o Puchar Starosty Powiatu Nyskiego.
Darowizna dla wychowanków Publicznego Przedszkola Łobuziaki w Nysie
Darowizna dla półkolonie organizowana przez ZFŚS wraz ze szkołą językową STEP Anna Smolińska i Akademią Pływania Aquarii w Nysie
Szpital Powiatowy im. Błogosławionej Siostry Elżbietanki Marii Merkert w Nysie
Szpital Wojewódzki w Opolu – darowizna dla medyków
Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu
Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka we Wrocławiu
IV Wojskowy Szpital Kliniczny we Wrocławiu
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu
„Pomocna Dłoń” - nyska inicjatywę społeczną, która zrzesza już ponad 2000 członków. W mediach społecznościowych organizują się wolontariusze, którzy aktywnie działają wspierając służby zdrowia oraz osoby prywatne. W ramach akcji szyją maseczki, robią zakupy, płacą rachunki na poczcie - po prostu pomagają. Wspierają również lokalne ośrodki pomocy społecznej oraz nyskie hospicjum przekazując im wszelkiego rodzaju pozyskane darowizny.
Dom Dziecka w Jasienicy Górnej - darowizna
Szpital Zakaźny Megrez w Tychach
Wsparliśmy także niezależna grupę wolontariuszy działających na terenie Warszawy
Brzeskie Stowarzyszenie Promocji Zdrowia – darowizna z okazji obchodów 25- lecie działalności
Szpital Kliniczny H. Święcickiego Oddział Intensywnej Terapii OAIT K1 – wsparcie dla personelu medycznego
Kolporter – darowizna na coroczny turniej organizowany dla dzieci z domów dziecka

2019

Rodzinny Dom Dziecka w Piątkowicach (woj. Opolskie)
Obchody Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego, organizowanego przez Urząd Wojewódzki w Opolu, wraz z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji ze szkołami w Opolu: Szkoła Podstawowa nr 15 w Opolu oraz Liceum Ogólnokształcące nr 8 w Opolu
Klub Sportowy Kotwica Brzeg organizatora IV Nocnej Dychy w Brzegu (bieg uliczny na dystansie 10km)
Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „GIM2” Nysa, organizatora VII Biegu Nyskiego, (bieg uliczny na dystansie 10km)
Nyskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne, organizatora jubileuszowego XXV Balu Mistrzów Sportu w Nysie
Mistrzostwa Europy Qazaq Kuresi we Wrocławiu, organizowane przez European Kures Federation i International Kazakh Kures Federation
Fundację Marcina Gortata MG13, organizatora otwartych treningów dla dzieci i młodzieży z Gwiazdami sportu pn. „Gortat Camp”, której twarzą i fundatorem jest Marcin Gortat – Polak grający w najbardziej prestiżowej lidze koszykówki na Świecie – NBA. Marka FreeYu, została oficjalnym partnerem Fundacji MG13
Fundacja Szekla z siedzibą w Gdańsku – charytatywny obóz żeglarski dla Dzieci i Młodzieży z ubogich Rodzin.
Klub Sportowy „Trójka Dzieciom” – Bieg na dystansie 10km „Paczkowska Dycha”
Opolski Urząd Wojewódzki - II Kongres Żeglugi Śródlądowej w Opolu
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji – program dla młodych, „Młody Bohater”
Dom Dziecka w Jasienicy Dolnej – darowizna

2018

Przylądek Nadziei  – Gala Zwycięzców
KS Polonia – Piłkarska Gwiazdka
UMiG w Otmuchowie – III Marsz Mikołajów,
Szlachetna Paczka – pomoc jednej z wybranych rodzin z terenu Powiatu Nyskiego, w ramach programu Szlachetna Paczka.
Opolski Urząd Wojewódzki - Piknik Niepodległościowy Służb Mundurowych 
Regaty „Puchar Starosty Nyskiego 2018”
Lato Kwiatów 2018 w Otmuchowie 
Paczkowska Dycha –
październik 2018
Mistrzostwa Polski Młodzików WKKW 2018 w Mosznej – Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego
Wsparcie LKS „Zalesie” przy organizacji Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej z udziałem zaprzyjaźnionych zespołów z Rtyny (Reublika Czeska)
Noc Naukowców 2018 – Politechnika Poznańska
Komenda Powiatowa Policji w Brzegu –
obchody Święta Policji 2018
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nysie –  "VII Strażacki Piknik Rodzinny"
VI Bieg Nyski -
Grupa Otmuchów była partnerem wydarzenia sportowego.
Klub sportowy KOTWICA BRZEG
w Brzegu – wsparcie imprezy sportowej 3 Nocna Dycha w Brzegu. Grupa Otmuchów była partnerem wydarzenia.
Święto Wojsk Inżynieryjnych w 1 Brzeskim Pułku Saperów im. T. Kościuszki
Maraton DOZ w Łodzi
– Grupa Otmuchów była partnerem wydarzenia sportowego;
Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle – wsparcie obchodów Dnia Kobiet
Wielkie Ślizganie Opole 2018
– wydarzenie organizowane przez Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej z przeznaczeniem na pomoc Domowemu Hospicjum dla Dzieci w Opolu.
Tanero Nysa – wsparcie wydarzenia sportowego „Magia Tańca” w Nysie;
Biblioteka Miejska w Nysie – stała współpraca w zakresie wsparcia wydarzeń takich jak m.in. Ferie w Bibliotece;
Komenda Powiatowa Policji w Brzegu - wsparcie obchodów Święta Policji 2018

2017

Klub sportowy KOTWICA BRZEG w Brzegu – wsparcie imprezy sportowej „Nocna Dycha” w Brzegu;
Akademia Sportu 4 Żywioły w Opolu – wsparcie zawodów pływackich o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego;
Kuria Diecezjalna w Opolu wsparcie dzieci z ubogich rodzin, oraz Sportowego Dnia Dziecka współorganizowanego z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Opolu;
Przedszkola, szkoły podstawowe i zespoły szkół na terenie powiatu nyskiego, gminy Nysa, gminy Otmuchów i pobliskich – wsparcie m.in. Dnia Dziecka, Mikołajek,  wielu wydarzeń sportowych i edukacyjnych;
Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Społeczno-Zawodowego „Naprzeciw” - wsparcie XX Turniej Sportowego dla środowisk domów samopomocy z województwa opolskiego.
Sołectwa i parafie w Nysie i okolicach – wsparcie darowiznami dożynek, festynów oraz pikników rodzinnych (realizacja inicjatyw pracowniczych);
Tanero Nysa – wsparcie wydarzenia sportowego „Magia Tańca” w Nysie;
Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Nysie – wsparcie wydarzeń z okazji Mikołajek, Dnia Dziecka oraz z okazji organizowanych przez Bibliotekę wydarzeń podczas ferii zimowych dla dzieci z Nysy i okolic;
Bal Mistrzów Sportu w Nysie
Marsz dla Życia i Rodziny w Nysie
Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla dzieci niepełnosprawnych w Jaszkotlu
Caritas i PCK w Nysie, Otmuchowie, Paczkowie – wspieranie różnych wydarzeń dla emerytów, osób niepełnosprawnych i potrzebujących;
Komenda Policji w Brzegu – wsparcie Mikołajek organizowanych przez policjantów;
Klub Sportowy Sparta Paczków – wsparcie drobnych wydarzeń sportowych;
Liceum „Carolinum” w Nysie – wsparcie projektu EDUKO
PWSZ w Nysie – wsparcie wydarzenia „Anglojęzyczne formy artystyczne”
Radio ONY w Nysie – wsparcie akcji mikołajkowej organizowanej przy współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami dla dzieci potrzebujących;
Przylądek Nadziei we Wrocławiu, w ramach wsparcia corocznej akcji obdarowywania małych pacjentów prezentami
Wsparcie eventu organizowanego przez Court Park w Nysie „Piękna i Bestia” oraz „Drużyny Szpiku”

Nasze marki

  • FF
  • ODRA