O grupie

O grupie

Zakłady Przemysłu Cukierniczego Otmuchów S.A. – spółka dominująca Grupy Otmuchów. Od ponad 50 lat, wiodący, polski producent słodkich smakołyków. Przez pół wieku otmuchowscy cukiernicy piekli ciastka tortowe, robili cukrowe odlewy, serca i gwiazdki z piernika w czekoladzie i w słodkiej glazurze, lody, lizaki, wiśnie w czekoladzie, galaretki w czekoladzie i w cukrze i wiele innych smakołyków.

Od 2010 roku jesteśmy spółką publiczną, notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Rozwijamy się zwiększając przychody, inwestując w nowoczesne technologie produkcyjne i w Zespół, którego kompetencje i doświadczenie stanowią fundament naszych sukcesów.

Stale podwyższamy standardy bezpieczeństwa i jakości w naszych wydziałach produkcyjnych w Nysie i Otmuchowie.

Ze środków pozyskanych podczas debiutu giełdowego zrealizowaliśmy zakup najnowocześniejszej linii technologicznej do produkcji żelek. Dzięki tej inwestycji jesteśmy dziś jedynym producentem w Polsce zdolnym wytwarzać tak innowacyjne wyroby jak żelki z syropem i o różnorodnych kształtach.

ZPC Otmuchów S.A. to lider w produkcji słodyczy i słonych przekąsek dla sektora B2B. Od lat utrzymujemy pozycję lidera wśród producentów dla marek własnych sieci i dyskontów. Dostarczamy wyroby o najwyższej jakości, jesteśmy zdolni wyprodukować zawsze na czas ilości, które zamawiają nasi partnerzy handlowi. Marki własne to nasz strategiczny segment, który zamierzamy w dalszym ciągu rozwijać.

Jesteśmy ekspertem w dziedzinie nowoczesnych narzędzi zarządczych. Wykorzystujemy ideę Lean Management i Six Sigma.

Nasza linia technologiczna do produkcji każdego rodzaju żelek umożliwia nam zagospodarowanie również segmentu rynku żywności funkcjonalnej, na którą płynący z Europy Zachodniej popyt, w Polsce jest coraz większy. Słodycze ze składnikami prozdrowotnymi są innowacją na polskim rynku, z którą wiążemy biznesowe nadzieje.

Lata 2010 – 2012 to dla naszej firmy szczególny czas. Staliśmy się spółką giełdową, nabyliśmy udziały w spółce PWC Odra SA i usprawnialiśmy organizację inwestując w szkolenia zespołu, nowe rozwiązania IT, a także podwyższaliśmy efektywność produkcyjność i usprawnialiśmy procesy logistyczne.

Staliśmy się silnym graczem w branży spożywczej o mocnych fundamentach i przewagach konkurencyjnych.

Nasze marki

  • FF
  • ODRA