O grupie

O grupie

Przedsiębiorstwo Wyrobów Cukierniczych Odra S.A. ma ponad 70 lat tradycji i należy obecnie do grupy największych firm cukierniczych w Polsce.

Siedziba firmy znajduje się w liczącym prawie 40 tysięcy mieszkańców mieście Brzeg. Historia firmy sięga roku 1946, kiedy to uruchomiona została produkcja karmelków i drażetek. W latach 1948-1951 i 1957-1958 zakład przeszedł dwa pierwsze etapy rozbudowy. Pierwszy etap pozwolił na rozpoczęcie produkcji pomadek mlecznych, znanych m.in. jako krówki "Matylda". W okresie tym też uruchomiono produkcję chałwy sezamowej, która cieszy się do dzisiaj wielkim uznaniem.

W latach 1957-1958, w wyniku drugiego etapu rozbudowy, uruchomiono produkcję wyrobów czekoladowych i drażerowanych. Rok 1970 to okres dużych zmian. Przedsiębiorstwo jako jedyne w kraju uruchomiło produkcję gumy do żucia w formie kostek, a od 1972 roku również gumy w formie listków.

W latach 1975-1976 rozpoczęto produkcję galanterii czekoladowej o korpusie miękkim (tzw. cukierki czekoladowe). Z początkiem roku 1993 rozpoczęto proces prywatyzacyjny przedsiębiorstwa.

W marcu 1993 roku załoga Odry zawiązała spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, która w maju tego roku wpisana została do Rejestru Handlowego.

Z początkiem lutego 1994 roku dawne przedsiębiorstwo funkcjonowało już jako Przedsiębiorstwo Wyrobów Cukierniczych Odra Sp. z o.o. w Brzegu. W 1996 roku uruchomiono produkcję dropsów "Fructo". W tym też roku na rynek wprowadzono karmelki "Mini", które stały się hitem na rynku krajowym. W czerwcu 1998 roku PWC "Odra" Sp. z o.o. na mocy uchwały Zgromadzenia Wspólników została przekształcona w spółkę akcyjną.

Obecnie oferta asortymentowa Odry przedstawia się niezwykle imponująco - obejmuje szeroką gamę asortymentów, wśród których znajdują się: karmelki twarde, karmelki nadziewane, wyroby czekoladowane, pomadki mleczne, gumki rozpuszczalne, draże, chałwa, sezamki.

Nasze marki

  • FF
  • ODRA